Гинка Станчева: Още не съм си платила парното от миналата година, дано не умра в мизерия

Гинка Станчева: Още не съм си платила парното от миналата година дано не умра в мизерия

Голямата ни актриса Гинка Станчева живее трудно и стои на студено в апартамента си в София. Това каза самата тя в емоционално интервю, публикувано в пенсионерския седмичник „Минаха години“.

„Още не съм си платила от миналата година парното. Макар че аз пускам само един радиатор, и то много икономично. А то почти си е едно нищо. Стоя в дома си завита в одеяла, увита в шалове, с жилетки, за да се стопля.

Една приятелка ме пита: защо не си го пуснеш на три, да видиш как ще се затопли стаята. Да го пусна, ама после кой ще ми го плати?!

Чета за велики артисти, които накрая са умрели в мизерия. Дано не стигна дотам“, проплаква Гинка Станчева, която днес е на достолепните 88 години.

„Хора, които ме срещат в градския транспорт и по улиците непрекъснато ме питат защо още нямам отпусната персонална пенсия. Аз и самата не знам защо, така че отговор на този въпрос нямам. Пенсията ми е малка, няма да ви казвам колко и какво, че направо е срамна работа“, уточнява актрисата.

Сподели новината

Be the first to comment on "Гинка Станчева: Още не съм си платила парното от миналата година, дано не умра в мизерия"

Твоят коментар

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.